بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

همیشه افراد زیادی در سراسر جهان به دنبال ثروتمند شدن یک روزه هستند ، بسیاری از این افراد برای این که به هدف خود دست یابند به انجام کارهایی همانند سرقت بانک ها می پردازند. نگاهی داریم به تعدادی از بزرگ ترین دزدی های بانکی در جهان .

 

شرکت حمل و نقل لومیس

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

سال 1997 سال سختی برای شرکت حمل و نقلی لومیس بود. این شرکت که در زمینه فراهم کردن وسایل نقلیه زرهی برای جابه جا کردن پول فعالییت می کند در سال 1997 با دو دزدی داخلی رو به رو شد. مورد اول راننده یک کامیون زرهی بود که توانست 18 میلیون دلار را سرقت کرده و در یک خانه کوهستانی مخفی کند او سپس در هنگام تلاش برای خروج از مرز بازداشت و به 25 سال زندان محکوم شد. مورد دوم نیز توسط یک راننده با همکاری دو نفر دیگر انجام شد، این افراد نیز پس از فرار از آمریکا با همکاری پلیس مکزیک بازداشت شدند.


شرکت خودرو زرهی دانبر

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

این دزدی یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های بانکی در تاریخ آمریکا است که توسط یک بازرس امنیتی انجام شد. او ابتدا از محیط سرقت تصویربرداری کرد و سپس با 2 همدست به آنجا برگشت و پس از بستن نگهبانان مبلغ 19 میلیون دلار را سرقت کردند. این افراد مدتی بعد بازداشت شدند.


بانک شمالی ایرلند

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

در سال 2004 یکی از بزرگترین سرقت های تاریخ انگلیس به وقوع پیوست. دو شب قبل از اینکه این سرقت انجام شود، دزدها که لباس پلیس به تن داشتند وارد خانه دو مسئول این بانک شدند و خانواده آن ها را گروگان گرفتند، مسئولین نیز ناچار به درخواست سارقان عمل کردند و مبلغ 50 میلیون دلار را در اختیار آنها گذاشتند. پرونده این سرقت هیچ‌گاه به طور کامل حل نشد هرچند که چندین بازداشت در این زمینه انجام شده است.


بانک مرکزی برزیل

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

یکی از جالب‌ترین دزدی‌های تاریخ، ماجرای سرقت از بانک مرکزی برزیل است. در این سرقت دزدها موفق شدند تا با حفر یک تونل 75 متری به زیر بانک مبلغ 70 میلیون دلار را سرقت کنند. تونلی که توسط این افراد حفر شده بود به سیستم تحویه و نور رسانی مجهز بود تا وضییت را برای سارقان راحت کند. تا کنون چند نفر در زمینه این سرقت بازداشت شده اند اما پلیس تنها 9 میلیون دلار از مبلغ به سرقت رفته را بازپس گرفته که نشان از فرار افراد اصلی این سرقت است.


سرقت بزرگ قطار

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

در سال 1963 میلادی 16 دزد یک قطار که در حال حمل محموله های با ارزش پستی و به مقصد لندن در حرکت بود را با دستکاری یک چراغ هشدار ایست متوقف کرده و پس از اینکه وارد قطار شدند مبلغ 74 میلیون دلار را به سرقت بردند. با اینکه بیشتر این افراد موفق شدند تا کشور را ترک کنند اما برخی از آنها بازداشت شدند.

صندوق مالی سیکیوریتاس

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

در سال 2006 چندین سارق رییس بانک و خانواده اش را گروگان گرفتند و سپس آنها را به بانک منتقل کردند در آنجا نیز کارکنان را به گروگان گرفتند. سارقان موفق شدند مبلغ 92 میلیون دلار را به سرقت ببرند. مدتی پس از انجام این سرقت تمامی سارقان بازداشت شدند.


صندوق‌های امنیتی نایتس بریج

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

سال 1987 سارق معروف ایتالیایی والریو ویچی وارد بانک شد و با تحدید بانک را تعطیل کرد. او پس از اینکه بانک را تحت کنترل خود درآورد با درخواست نیروی کمکی توانست 200 میلیون دلار پول نقد، جواهر و... را سرقت کند. ویچی تقریبا توانست پس از این سرقت فرار کند اما هنگامی که برای بردن فراری اش به کشور برگشت بازداشت شد.


سرقت بانک دارسلام

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

سرقت بانک دارسلام که در بغداد واقع است در طول یک شب سال 2007 و بدون سروصدا انجام شد. این سرقت یکی از بزرگت‌رین دزدی‌های بانکی پس از سال 2003 است. افرادی که این عملیات را انجام دادند نگهبانانی بودند که در طول شب در این بانک شیفت داشتند. صبح روز بعد از این سرقت، کارمندان پس از مراجعه به بانک با درهای باز و گاوصندوق‌های خالی مواجه شدند. در این دزدی مبلغ 282 میلیون دلار توسط نگهابانان به سرقت رفت


بانک مرکزی عراق

بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ+عکس‌های واقعی

تنها چند ساعت مانده به حمله آمریکا به عراق در سال 2003 صدام با یک یادداشت به پسرش این اجازه را داد تا مبلغ 920 میلیون دلار را از بانک مرکزی عراق برداشت کند، پسر صدام مدتی بعد در درگیری ها کشته شد اما این مبلغ پول هیچ گاه کشف نشد. این سرقت بزرگ‌ترین سرقت بانکی در طول تاریخ محسوب می‌شود.

/ 0 نظر / 27 بازدید