خلیج فارس

 

 
فرخنده راد , adyneh
پنجشنبه 9 خرداد ، 14:47
لایک
 
ادامه
 
 
امپـراطور کلوبـ جواد  , jmsystem
پنجشنبه 9 خرداد ، 14:47
 
ادامه
 
 
اوین  محمدی , dream_g18
پنجشنبه 9 خرداد ، 14:52
like
 
ادامه
 


کامنت بنویسید...
 
خلیج فارس را سالهاست عربی کرده‌ایم …. خسته هم نمی شویم!!

محمد رضا شعبانعلی در وب سایت خواندنی اش در این مورد مطلب تامل بر انگیزی را نوشته است که خواندن آن هم فکر می کنم برای شما جالب باشد.

خلیج فارس از آن زمان خلیج عربی شد، که بازار کار در ایران را چنان به فضاحت کشیدیم که «ایرانیان»ها برای کار به کشورهای «عربی» رفتند.

خلیج فارس از آن زمان خلیج عربی شد، که آنقدر در گردشگری تنگ نظر شدیم که در «دوبی» راحت‌تر از «کیش» می‌شد تنفس کرد.

خلیج فارس از آن زمان خلیج عربی شد که «سهم واژه‌های فارسی» در زبانمان کمتر از واژه‌های عربی شد.

خلیج فارس از آن زمان خلیج عربی شد که «سهم ما از اقتصاد خلیج فارس» کمتر از سهم کشورهای عربی شد.

خلیج فارس از آن زمان خلیج عربی شد که «امنیت سرمایه‌گذاری» که شکل نوین «امنیت» در دنیای «متمدن» است، در تک تک کشورهای جنوبی بیشتر از ایران شد.

خلیج فارس از آن زمان خلیج عربی شد که ایرانیان، جوانانشان را با «افتخار» و «لبخند» در فرودگاه‌ها به سمت کشورهای دیگر بدرقه کردند.

خلیج فارس از آن زمان عربی شد که ما در مسافرت به کشورهای عربی، به صاحبان تورها گفتیم: «می‌خواهیم هتلی برویم که در آن ایرانی نباشد».

خلیج فارس از آن زمان عربی شد که ما فکر کردیم «فارسی» و «عربی» بودن خلیج ما را «گوگل» تعیین می‌کند و تغییر عکس پروفایلمان در فیس بوک.

خلیج فارس از آن زمان عربی شد که ما فکر کردیم همه‌ چیز در یک «نام» خلاصه می‌شود. چنین شد که از تمدنمان نیز جز یک «نام» باقی نماند.

نامی که اگر برایش جسم و جانمان را نگذاریم، چند قرن دیگر روی هیچ نقشه‌ای باقی نخواهد ماند و فرزندانمان باید امضای الکترونیک جمع کنند که ثابت کنند کشوری به نام ایران وجود داشته است.

احتمال زیاد شما هم تا به حال بارها به اینکه در این سایت رای بدهید تا نام خیلج فارس عوض نشود مواجهه شده اید …احتمال اینکه چندین و چند بار هم از سر دغدغه ی ملی در این رای گیری ها شرکت کرده باشید زیاد است …

جالب اینست که با وجود تکذیب رسمی این رای گیری ها بازهم هرچند وقت یکبار دوباره به سر زبان می افتند و باموجی از احساسات ملی دست به دست می شوند .عجیب اینست که حتی شبکه های خبری رسمی همچون شبکه خبر هم در دام این تبلیغات سطحی می افتند.

شروع اکثر این تبلیغات با جملاتی این چنین است :
گوگل ( شرکتی سایبری در آمریکا ) به منظور اینکه در جستجوی خود از نام خلیج پارس یا خلیج عربی استفاده کند این نظر سنجی را درست کرده است تا ۲ هفته پیش درصد خلیج فارس ۷۵ بود ولی الان با تلاش اعراب به ۵۹ % رسیده. لطفا شرکت کنید و این سایت را به دیگران نیز معرفی نمایید به لینک زیر بروید و در این رای گیری شرکت کنید و به خلیج فارس رای دهید. http://www.persianorarabiangulf.com نگذارید عرب ها نام خلیج فارس ما را به خلیج عربی عوض کنند.
این رای گیری و جذب مخاطبین ایرانی در کشورهای مختلف دنیا به این سایتها دسیسه ای بیش نبوده و موضوع از پایه نه ربطی به گوگل و نام خلیج پارس ندارد .
کوتاه شود
 
 
 
 
کورش  ل , kuroshn58
4 ساعت پیش
بینهایت سپاسگزارم از این کتیبه کاملا پرمحتوا و به حق
به کوری چشم کیوان خائن بزرگ ایران مجددا به اشتراک گزارده شد
 
ادامه
 
 
سهیل پسر مهربان شمال , ananjan
4 ساعت پیش
لایک
 
ادامه
 
 
جنگجوی والهالا  , titanus
4 ساعت پیش
......................به کوری چشم آنکس که نتواند دید
درود بر بانو سنا
 
ادامه
 


کامنت بنویسید...
/ 0 نظر / 15 بازدید